Jak vydělat houbičky a goldy 

 

V RPG hře Shakes a Fidget existují dva druhy měn, kterými jsou houbičky a goldy. Ve hře je celkem dost způsobů, jak vydělat goldy a nebo houbičky. Stejně jako ve hře World of Warcraft získáváte goldy za dokončené questy. Za výhru v duelu obdržíte goldy a navíc i věhlas. Další zlaťáky pak můžete vyhrát nad hazardním hráčem ve skořápkách. Níže se podíváme na jednotlivé možnosti výdělku podrobněji. Vydělané peníze pak budete potřebovat na koupi výzbroje, lektvarů a pronájem luxusních mountů.

Hazard

Pokud jste si již alespoň jednou koupili houbičky u houbičkáře. Pak můžete zkusit své štěstí ve hře a získat neomezené množství houbiček, které můžete vyhrát v Hospodě nad hazrdním hráčem. O goldy můžete hrát i bez koupemí houbiček.

Na youtube.com je návod, jak lze vyhrávat nad Hazardním hráčem, kterého najdete sedět v zadu v hospodě. Jde o to, že vsázíte jen na jeden kalíšek (1. sázka 10G), pokud prohrajete, tak musíte vsadit znovu dvojnásobek prohrané částky ne ten samý kalíšek (2. sázka 20G), a když zase prohrajete tak sečtěte prohrané částky a k tomu přičtěte 1. sázku 10 G (abychom neskončili na nule), takže musíme vsadit 40G (10G + 20G = 30G) (30G + 10G = 40G) …. a tak dále dokud nevyhrajete. Když Vyhrajete, tak začněte znovu od 10G! Ovšem doporučuje se mít tak u sebe víc než 1000 zlaťáků a navíc moc nevěřím, že lze takto dlouhodobě vyhrávat  :-$

 

Úkoly (questy)

Úkoly dostáváte od člověka sedícího u stolu naproti vám v hospodě. Vždy Vám sedící osoba dá na výběr ze tří questů. U každého questu jsou uvedeny odměny, která za dokončení questu získáte.

Jako odměnu vždy získáte: goldy, zkušenosti XP a někdy i nějaký pěkný item, který se Vám zrovna může hodit. A v 5%  úkolů dostanete jako odměnu houbičku! Samozřejmou věcí je, že čím vyššího levelu jste dosáhli, tím vyšší odměna na Vás po dokončení úkolu čeká.

Aréna

V aréně si můžete přijít na celkem slušné peníze. Do arény doporučuji chodit jen s nadprůměrnou výzbrojí, jinak by se vám prohrané duely mohly celkem dost prodražit (pokud prohrajete duel přijdete o vsazené peníze. Duel probíhá automaticky a lze jej stiskem tlačítka přeskočit a rovnou zobrazit výsledek souboje.

Tipy

  • Po každém boji musíte počkat 10 minut. Chcete si znovu zabojovat už dříve? Vůdce arény čas rád přehlédne, podplatíte-li ho houbičkou.
  • Bojovou animaci můžete přeskočit kliknutím na tlačítko „Přeskočit“. Ihned se vám tak zobrazí výsledek boje.
  • Vítěz ukradne 10% zlata z množství, které má poražený aktuálně u sebe. Maximální množství získaného zlata je omezeno vaší úrovní - tzn pokud jste na úrovni 45 a zaútočíte na hráče, který má u sebe 600 zlatých, nezískáte 60 zlatých, ale 45.

Cech

Staňte se členem cechu DUnhiLL a vydělávejte díky cechovní zlaté pokladně bonusové zlaťáky za dokončené dobrodružství.
 
 

Anketa

Co je pro vás lepší ?

Goldy ( zlatky ) (100)
18%

Houbičky (443)
82%

Celkový počet hlasů: 543