Historie SF

 

Shakes a Fidget vystoupili ze stránek komiksů, aby spatřili světlo světa elfů, démonů, trollů a trpaslíků ve zbrusu nové online MMORPG hře Shakes & Fidget The Game. Jedná se online hru, kterou můžete hrát v prolížeči. K hraní hry potřebujete mít pouze naistalovaný Flash Plugin. Hra je zdarma a bez mesičních poplatků.  SAF je velmi úspěšná hra. Grafika hry je komiksového typu a některé prvky hry nezapřou inspirovali u populárního WOW (World of Warcraft). V roce 2010 se Shakes s Fidgetem naučili mluvit česky a tyto komiksové postavičky začali nabírat na oblibě i mezi českými hráči.

 

Hned na začátku RPG hry Shakes & Fidget si budete muset nastavit vzhled Vaší postavy. Možností přizpůsobení postavy je spousta. Můžete měnit vzhled a barvu očí, obočí, pusy, nosu, uší, vlasů. Následuje výběr rasy (Elf, Goblin, démon, gnome, dwarf, Temný elf a člověk) a na konec to nejdůležítější – vlastní třídu (válečník, mág či průzkumník). Válečník vyniká silným brněnín, mág umí mocná kouzla, která na své oponenty sesílá a průzkumník zase útoky na dálku.

Hospoda by měla být první místo, kam by ste měli hned ze začátku hry zavítat. V hospodě totiž vždy dostanete od individua sedícího u stolu naproti Vám nějaký úkol. Vždy si můžete vybrat jeden ze tří dostupných úkolů. U každého questu je uvedena ruzná odměna, kterou za dokončení úkolu obdržíte (peníze, věhlas, iem či houbičku). Každý úkol Vám však ubere kousek žízně po dobrodružství.

Pokud chcete zažít trochu vzrušení, tak se podívejte do arény. V aréně porovnáváte své síly s ostatními hráči. Odměnou za výhru Vám pak bude věhlas a goldy. Pokud však prohrajete tak o svou vsázku bohužel přijdete. Zda vyhrajete nebo prohrajete velmi záleží na kvalitě vašeho vybavení.

Když Vás už nebaví dělat questy, můžete si přijít na nějaké goldy tím, že se necháte zaměstnat jako městská hlídka. Ve hře Shakes and Fidges pak vaše postava může vydělávat goldy, i když vy třeba spíte.

Peníze v této fantasy online RPG hře prostě potřebujete. Za peníze si podobně jako ve hře World of Warcraft kupujete lepší výzbroj, či mounta, který Vám nebude dělat ostudu.